Київ

+38 (097) 976-50-50

+38 (066) 876-50-50

Івано - Франківськ

+38 (097) 681-12-72

+38 (066) 649-40-22

Будинки з SIP-панелей: переваги і недоліки

Будинки з SIP-панелей: переваги і недоліки

Вже давно позаду той час, коли ми могли опалювати свій будинок вдосталь. Енергоносії дорожчають, і виникає потреба в енергозберігаючих технологіях. У наш час існує велика їх різноманітність, яке також включає і рекупераціонние системи, і теплові насоси, і вдома, які не потрібно опалювати (пасивні).

Будинок під ключ - сучасна послуга, яка сьогодні стає все більш популярною. Але плануючи його будівництво, не варто забувати, що просто спорудою цей процес не закінчиться. Зведений будинок буде вимагати додаткової уваги в змісті. Головним питанням є обладнання опалювальної системи. Адже якщо не врахувати це при будівництві, утеплити готову конструкцію буде набагато складніше і дорожче.

Звести дерев'яний або цегляний будинок відразу теплим неможливо. Після завершення будівництва потрібно займатися утепленням. Чи є ефективним цей процес? Так, утеплення окупиться вам протягом перших 2-3 років. Навіть якщо ви вирішите побудувати так званий "теплий" будинок з клеєного бруса, утеплювати його все одно доведеться. "Теплий" він тільки порівняно з цегляними будинками.

Також варто враховувати, що окремий будинок буде прохолодніше, ніж квартира, оскільки в ньому все стіни зовнішні. Пол і стеля теж будуть холодними.

Найбільш довговічними є цегляні стіни. До того ж, вони екологічно чисті і пожароустойчиви. Якщо говорити про утепленій кам'яній стіні, можна виділити три важливих моменти:

 • висока вартість;
 • складність обладнання;
 • ризик в експлуатації.

За утепленням будинків тягнеться ряд ускладнень. Потрібно, щоб матеріали для утеплення були екологічно чистими, ремонт після цього процесу коштує чималих грошей, з'являється ризик загоряння приміщення. Про все це можна не думати, якщо зайнятися індивідуальним будівництвом. В цьому випадку ви не просто уникнете непотрібних витрат, але і заощадите кошти.

Чому виникають проблеми під час експлуатації утеплених будинків?

При утепленні створюється багатошарова конструкція. Важливо, щоб між стіною, шаром утеплювача і оздоблювальним шаром не було зазорів. Якщо такі є, в них потрапляє повітря, накопичується волога, з'являється цвіль. Теплозахисні шари піддаються руйнуванню, нерідко в слідстві цього руйнується і сама стіна.

Якщо повітряний зазор присутній, він повинен бути вентильованим.

Будівництво канадського будинку передбачає застосування SIP-панелей, які ще на заводі піддаються склеюванню під пресом. В результаті повітряних зазорів вони не мають. Ще однією перевагою є те, що SIP-панелей не потрібна паро- та вітроізоляція. Відповідно, проблеми, які виникають при обладнанні багатошарових конструкцій, їм не характерні. Ці панелі не проводять тепло, тому вдома з sip - найбільш енергоефективні. Вони утримують тепло в 1,5 рази краще, ніж каркасні, утеплені мінеральною ватою. Чим це обумовлено?

SIP-панелі виробляють з пінополістиролу. Він більш ефективний, ніж мінеральна вата.

Теплові властивості каркасних стін з часом знижуються через усадки будинку, а мінеральна вата піддається зволоженню.

При монтажі каркасних стін можливі дефекти.

В Америці дефектами монтажу вважаються навіть такі дрібниці, як утеплювач з заокругленим краєм або його стиснення навколо електропроводки, на які наші майстри навіть уваги не звертають.

Щоб цегляна стіна зберігала тепло так само, як SIP-панелі, вона повинна бути приблизно в 15 разів товщі, ніж SIP.

Енергозберігаючі властивості SIP-панелей вважаються унікальними. Вони пройшли випробування морозом -50 ° С на Південному полюсі.

Будинки з SIP можна опалювати електрообігрівачами. Для їх установки не потрібні величезні витрати, особливо якщо порівняти з газом, рідким або теплим паливом. Для того, щоб удома з sip панелей добре опалювалися електрикою, потрібна потужність набагато менше 1 кВт / 10м2, до якої ми звикли. Для впевненості в тому, що в холодну пору року у вашому домі з sip буде тепло, можна обладнати камін або піч.

Стіни канадських будинків "пручаються" тепла, через це їх теплопровідність дуже низька, а енергозберігаючі властивості - високі. Тепло, яке накопичилося в приміщенні, буде підтримувати нормальну температуру протягом довгого часу. Навіть в сильні морози при відключенні опалення температура впаде всього на кілька градусів за добу.

У спекотні літні дні в будинку з sip-панелей теж комфортно знаходиться. Якщо взимку канадський будинок не "випускає" тепло, то влітку навпаки - "не впускає". Будинки з sip відмінно підходять для постійного проживання.

Пожежна безпека

Це властивість, про який тривають вічні суперечки між прихильниками будинків з цегли і з дерева. Багато матеріалів для будівництва Легкозаймистість, але навіть якщо ваш будинок побудований з матеріалу, який не здатний спалахнути, ви все одно не захищені від пожежі. Адже полум'я охоплює не стіни, а речі, які знаходяться всередині приміщення. Горить в першу чергу меблі, килими, внутрішнє оздоблення. Саме вони поширюють вогонь по будинку і є джерелом отруєння людей, які знаходяться всередині.

Єдина перевага цегляного будинку в тому, що після пожежі від нього залишаться стіни, чого не трапиться, якщо ваш будинок з дерева. Але не факт, що будинок можна буде відреставрувати, адже більшість стін з цегли втрачають свою міцність через вплив вогню. Так що, найчастіше, після пожежі такий будинок просто зносять.

Навіть якщо вдалося врятувати цегляні стіни, оздоблення всередині і ззовні будинку, а також інженерні мережі, перекриття з дерева і покрівлю потрібно робити знову. Крім того, запах диму залишається в стінах назавжди. Тому в таких випадках фахівці майже завжди рекомендують все зносити і звести новий будинок.

Як підвищити пожежну безпеку будинку

У будівництві існує ряд правил, дотримуючись яких можна знизити ризик загоряння вашого житла:

 • використання вогнезахисних фарб і складів;
 • дотримання правил при обладнанні електропроводки;
 • відповідність вимогам пристрої печей і камінів;
 • дотримання пожежних правил при забудові;
 • притримування загальних правил пожежної безпеки.

Виконання цих пунктів набагато важливіше, ніж матеріал для зведення будинку. Найчастіше пожежа виникає через нехтування цими правилами. Наскільки висока пожежонебезпека вашого будинку, залежить ніяк не з стін, а від вас, як господаря.

Будівництво канадських будинків потрібно починати з вибору якісних sip панелей. Тому, якщо ви вирішили будувати саме такий будинок, будьте уважні до властивостей пінополістиролу, з якого вони зроблені. Дешеві sip-панелі зроблені відповідно з поганих матеріалів.

Що собою являє пінополістирол?

Основною складовою пінополістиролу є стирол. Це речовина, яка міститься в багатьох природних речах. Смола дерев в давні часи використовувалася для парфумів і ліків, оскільки вона має ароматичні властивості.

У наш час її застосовують в сфері медицини в якості антисептика, для інгаляцій, при створенні духів і мила. Цю смолу називають стіракс. Її виділяють дерева при пошкодженнях. Зазвичай стіракс знаходиться в корі. А приємний запах цієї смолі надає саме стирол. Так його назвав німецький фармацевт Едвард Симон, коли виділив в чистому вигляді як рідина. Через кілька днів він зауважив, що стирол став щільніше. Так з'явився полістирол.

Полімерні матеріали природного характеру люди використовують уже давно. Це бавовна, шерсть, шкіра, хутро і т. Д.

Застосовувати полістирол на промисловому рівні почали у ХХ столітті. З тих пір він займає важливе місце в нашому житті. Ми використовуємо одноразовий посуд, лотки для зберігання їжі, іграшки та інші вироби, в складі яких є полістирол.

Сам по собі полістирол нешкідливий, але в певних умовах він може виділяти стирол. А він вважається хоч і слабо, але токсичним. Великі кількості стиролу можуть сприяти подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, викликати головний біль, впливати на діяльність нервової системи. Але в маленьких дозах стирол не несе шкоди здоров'ю. Ми вживаємо його в складі винограду, горіхів, суниці. А думка про те, що стирол накопичується в організмі є помилковим.

Пінополістирол виробляють з полістиролу. Розвинені країни віддають йому перевагу, як найбільш екологічному матеріалу, а в Японії радять жити в будинках з sip для поліпшення здоров'я. Більшість жителів Європи утеплюють свої будинки пінополістиролом.

Особливості будинків з sip

При будівництві будь-якого будинку варто враховувати такі характеристики:

 • міцність;
 • шумоізоляція;
 • вентиляція.

Як конструкція в цілому, канадський будинок дуже міцний. Він стійко перенесе землетруси і урагани, але від куль і осколків не захистить.

Проживаючи на гучній міській вулиці, хочеться, щоб будинок мав хороші шумоізоляційні якості. Панелі sip хоч і дуже тонкі, але ізолюють від шуму відмінно. Так що, якщо ви плануєте зведення власного будинку в місті, вибирайте канадські технології.

Канадському дому необхідна хороша вентиляція, оскільки його стіни повітронепроникні. У таких будинках вентиляційним процесом керують господарі. Кімнати, де постійно перебувають люди, потрібно часто провітрювати.

Наскільки екологічні будинки з sip?

В Інтернеті можна знайти безліч інформації про те, що sip панелі шкідливі для здоров'я. Але це лише міфи. На будівельний ринок України вся продукція потрапляє з Північної Америки і Європи. Саме в цих країнах вимоги до екологічної безпеки матеріалів для будівництва дуже високі. Наявність формальдегідів перевіряється спеціальними приладами через кілька місяців після виготовлення панелей. Безпечну з екологічної сторони плиту дозволяє виготовити застосування натуральних смол, наповнювачів і затверджувачів.

Ще одна перевага будинків з sip - в них не живуть гризуни. Багато махають руками на цей факт і не враховують його при виборі матеріалів для будівництва будинку, а потім поява такої "живності" приносить неприємності. Так ось, в США і Канаді з sip панелей будують не тільки житлові будинки, але і приміщення під склади і магазини. Багаторічним досвідом доведено, що вищезгадані шкідники в таких приміщеннях не живуть. Чому? Тому що пінополістирол для них неїстівний.

Існує також міф про те, що на Заході канадські будинки - це житла для бездомних і бідних. Але це далеко не так. Це доводять тамтешні інтернет-ресурси по цій тематиці. Технології SIP в західних країнах недешеві. Їх позиціонують як технологію зеленого будівництва та енергозбереження. SIP-панелі тут застосовуються як для будівництва звичайних садових будиночків, так і для офісних будівель і навіть для замків. Майже всі вони мають розкішну обробку і якісну технічну оснащеність.

У наш час канадська технологія зведення будинків стає все більш популярною. Вона не має конкурентів, особливо для тих, хто планує побудувати житла власними силами.

Якщо ви той, хто шукає раціональні шляхи вкладення грошей і часу - будівництво будинків з sip для вас. Це фінансово доступний варіант і більш теплий ніж цегляний. Вибирайте будівництво будинків за канадською методикою, адже майбутнє - за енергоефективними технологіями.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!