Будинки з СІП-панелей: чи варто встановлювати теплу підлогу?
Багатьох господарів сучасного житла цікавить питання, як мінімізувати витрати на обігрів приміщення, забезпечивши при цьому хороший температурний режим в будинку. Сьогодні все більше людей замість системи центрального опалення і економічно невигідних радіаторів використовують енергоефективні теплі підлоги. Будинки з сіп-панелей також можна оснастити такою системою обігріву. Як це зробити, читайте далі.
Плюси і мінуси теплої підлоги в будинках з сіп-панелей
Власники таких будинків часто задаються питанням, чи можна встановлювати систему теплої підлоги в своїх оселях. «Сіп-панелі - це особливі конструкції, які можуть не витримати додаткової великої ваги теплої підлоги» - твердять на інтернет-форумах противники такого технологічного рішення. При цьому у такого підходу є чимало прихильників, які відстоюють свою точку зору.
Щоб зрозуміти, чи дійсно велика вага теплої підлоги з водяним контуром може істотно вплинути на конструкцію сіп-панелей, потрібно знати особливості конструкції. У конструкцію теплої підлоги входять:
- перекриття, покриті гідроізоляційним матеріалом;
- підкладка з теплоізоляційними властивостями;
- сталевий каркас, на який монтуються труби опалення;
- суха стяжка;
- паркет, лінолеум або ламінат.
Для стяжки в сучасних будинках використовуються не важкі суміші з бетону, а суха керамзитово-піщана субстанція невеликої ваги і спеціальні плити. При облаштуванні теплої підлоги з водяним контуром можна прокласти стяжку товщиною до 4 сантиметрів. Така стяжка при цьому не поступатиметься мокрій ні по технічним, ні по експлуатаційним характеристикам.
Якщо ви встановлюєте теплу підлогу з електричним контуром, то шар стяжки буде в рази менше. В таких умовах ця конструкція здійснює мінімальний тиск на підставу. Фундамент будинку з сіп-панелей буде відчувати лише невелике додаткове навантаження. Перш ніж вирушати в магазин за новою системою опалення, слід порахувати, яке навантаження зможе витримати квадратний метр в вашому домі. Відштовхуючись від цього параметра варто робити вибір на користь того чи іншого обігрівального рішення. Враховуйте, що максимальне навантаження на 1 квадратний метр сіп-панелей становить 400 кілограмів.
Обігрів теплою підлогою має кілька переваг:
- рівномірне прогрівання всього приміщення;
- легкість в процесі експлуатації;
- можливість контролювати температуру.
Серед недоліків експерти виділяють такий нюанс: систему теплої підлоги досить складно відремонтувати в разі появи поломки.
На що звертати увагу при виборі теплої підлоги?
Щоб визначитися, який саме контур - водяний або електричний - встановити в вашому домі, слід розрахувати кілька параметрів:
- якими ресурсами володіє ваше житло;
- які витрати ви готові понести на обслуговування.
Якщо в оселі працює котел, контур теплої підлоги можна підключити до нього. Якщо такого пристрою немає, то найчастіше встановлюють саме електричний варіант. Обслуговування електричної теплої підлоги може обходитися трохи дорожче, при цьому підлогу з водяним контуром складніше і дорожче змонтувати.
Як проходить процес установки?
Встановлення теплої підлоги з водяним контуром може проходити біфілярним і меандровим способами. У першому випадку труби розташовуються в змієподібному порядку, у другому - у вигляді равлика. При біфілярній прокладці труб в початковому сегменті подачі води температура підлоги буде набагато вище, ніж на деяких інших ділянках. Прокладка труб у вигляді равлика забезпечує більш рівномірну подачу тепла на всіх ділянках конструкції. Равликовий спосіб монтажу можна використовувати на поверхнях, які розташовуються під кутом.
Теплу підлогу електричного типу можна монтувати кабельним способом, у вигляді електроматів або інфрачервоних панелей. Кабельна тепла підлога не потребує посилення фундаменту, так як надає мінімальний вплив на фундамент. Процедура монтажу інфрачервоної теплої підлоги також досить проста і не потребує стяжки. Правда, коштує така система набагато дорожче.