Київ

+38 (097) 976-50-50

+38 (066) 876-50-50

Івано - Франківськ

+38 (097) 681-12-72

+38 (066) 649-40-22

Канадська технологія SIP. Все що потрібно знати до початку будівництва

Канадська технологія SIP. Все що потрібно знати до початку будівництва

Каркасно-панельні будинки відбулися зовсім не в Канаді, але саме та технологія, яку розробили і успішно використовують канадські архітектори, зараз набирає обертів в нашій країні. Це різновид каркасно-панельного будівництва, в якій в якості основного матеріалу стін використовуються панелі SIP, в народі їх також називають сендвіч-панелями. Структурно ізоляційна панель виготовляється з двох ОСБ плит, між якими міститься утеплювач - пінополістирол, а також можна використовувати мінеральну вату високої щільності. Саме ця конструкція сприяла народному назвою «сендвіч-панелі».

Більше 40 років канадської технологією користуються для будівництва будинків в різних країнах Північної і Південної Америки, Європи, а також в Росії та Японії. Будинки, побудовані за канадською технологією, мають хороший рівень теплозбереження. У таких будинках зберігається комфортний мікроклімат в будь-який час року, тому їх використання поширене в різних кліматичних поясах.

Походження технології

У нашій країні каркасно-щитове з'явилося відносно недавно і так як до нас прийшло воно з Канади, то і будинки, побудовані за такою технологією, у нас називають канадськими. Проте сталася технологія каркасно-щитового будівництва в Фінляндії задовго до того, як почала використовуватися в Америці. Винайшли таку технологію представники середнього класу, які не могли дозволити собі побудувати кам'яний будинок. Так як каркасно-щитові будинки вийшли не тільки економічно вигідними, але і теплими, і затишними, і довговічними - технологія продовжила поширюватися і розвиватися.

У Північній Америці такі будинки почали зводити ще в процесі колонізації, але забудова територій не велась повним ходом до закінчення Другої світової війни. Після закінчення війни економічне становище країни стабілізувалося, а рівень життя громадян покращився. Багато вже було неможливо задовольнятися тісними багатоквартирними будинками і прагнули до індивідуального будівництва. Тоді канадці і почали розвивати власну каркасно-щитову технологію. Після багатьох років розробок була проведена структурно ізоляційна панель, яка і стала основою будівництва в новій технології, відомої нам як канадська технологія sip.

Переваги технології

Будинки за канадською технологією з використанням sip панелей не вимагають глибокого фундаменту. Завдяки легкості пінополістиролу, який використовується в якості утеплювача, загальна вага стіни також є невеликим. Отже, навантаження на фундамент значно нижче, ніж у випадку зі стінами з інших матеріалів. Також цей факт відіграє велику роль в швидкості зведення стін. Для будівництва будинку площею 100-200 квадратних метрів буде потрібно до півроку, а зведення самої коробки на готовому фундаменті займає всього 2-3 тижні. Для будівництва за канадською технологією не потрібно застосування важкої будівельної техніки і велику кількість працівників. Звести стіни канадського будинку може бригада з 3-4 чоловік.

Процес будівництва за канадською технологією sip

Як і будь-який інший вид будівництва, канадська технологія sip вимагає в першу чергу заливки фундаменту. Для такої конструкції використовують мелкозаглубленний монолітний свайно - стрічковий фундамент. Залежно від характеристики грунту на ділянці, вид фундаменту може бути використаний і інший. Коли фундамент готовий, слід забезпечити надійну гідроізоляцію, яка розділить бетонну і дерев'яну частини конструкції і укласти обв'язувальний брус. Для гідроізоляції використовують бітумну мастику, бітумірованних папір або руберойд.

Далі, слід процедура укладання стартовою дошки (мауерлат) - нижнього обв'язувального бруса. Вона укладається в нульовий рівень. Від якості укладання нижнього обв'язувального бруса безпосередньо залежить те, наскільки просто буде зібрати всю конструкцію будинку, і наскільки якісною буде збірка. До фундаменту стартова дошка кріпиться за допомогою анкерних болтів, крок між якими становить від 40 до 60 сантиметрів. Щоб кріплення було досить міцним необхідно вибрати відповідну довжину болта, дошка повинна бути прикріплена до фундаменту на 14 і більше сантиметрів.


Наступний етап - укладання цокольного перекриття. Це перекриття виконується з sip панелей, які з'єднуються між собою за системою шип-паз. Монтаж починається з кутовий панелі, до якої кріпляться наступні панелі першого ряду. У бічній паз кожного ряду панелей вкладається лага, до якої панелі кріпляться за допомогою шурупів з кроком в 15 см.

Далі, згідно з технологією, безпосередньо до цокольного перекриття кріпиться нижня обв'язка стін. Кріплення здійснюється за допомогою саморізів, крок повинен становити 40 см. В процесі кріплення нижньої обв'язки варто враховувати майбутнє розташування дверних прорізів.

Монтаж стін першого поверху починається з кута і заздалегідь вибирається кут, на якому монтаж буде закінчуватися. Починається збірка стін з кріплення до обв'язки стійки, яка буде закривати торцеву сторону крайньої плити, потім одна за одною кріпляться сип-панелі.

Коли всі панелі, складові стіни першого поверху, встановлені, в них вкладається верхня обв'язка, до якої з обох сторін кріпиться кожна панель з кроком 15 сантиметрів.

Перекриття і стіни наступних поверхів виконуються за тією ж технологією.

Останнім етапом складання є монтаж даху. Силові елементи конструкції даху повинні спиратися на стійки і несучі стіни. У разі якщо дах буде многоскатной, ендови і ребра також повинні бути прикріплені за допомогою саморізів.

На завершення будівництва коробки будинку необхідно провести герметизацію всієї конструкції. Для цього пази шириною більше 3 мм промазиваются герметиком - поліуретановим клеєм. Потім можна приступати до установки вікон і дверей. Якщо ви купували не окремий будматеріал, а готовий домокомплект, в якому заздалегідь заготовлені отвори під вікна і двері, то процедура пройде швидко.

Що стосується обробки, то матеріали для зовнішньої і внутрішньої облицювання стін застосовуються ті ж, що і у випадку з цегляними будинками. Внутрішнє оздоблення ванної кімнати, санвузли та кухні обов'язково повинна бути виконана плиткою, так як sip панелі не повинні стикатися з водою або знаходиться в умовах підвищеної вологості.

На даний момент канадська технологія sip є затребуваною, завдяки високій якості і доступній ціні. Ознайомитися з проектами будинків і цінами ви можете на нашому сайті.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!