Каркасні будинки: технологія будівництва

Каркасні будинки: технологія будівництва

Плануючи будівництво будинку, кожна людина прагне вибрати якомога більш вигідний, практичний і затишний проект. Довговічність матеріалу, його експлуатаційні характеристики і вартість, безумовно, є важливими факторами при виборі. Раніше перевага віддавалася цегла, газоблок або пінобетону. Будівлі з дерева до недавнього часу в наших широтах можна було зустріти вкрай рідко, адже надійними їх ніхто не рахував. Проте технології розвиваються і матеріали з кожним роком стають ще більш міцними, стійкими до зносу і економічними. Вже зараз на зміну традиційним цегляним будинкам прийшли проекти каркасних будинків за канадською технологією.

У порівнянні з цегляним будинком, така споруда має свої вигоди. За ту ж саму вартість ви можете побудувати житло більшою площею і з будь-якого, який сподобався вам, проекту. Витрати на будматеріали і оплату роботи будівельної бригади також будуть значно нижче, ніж у випадку з традиційним будівництвом. Жителі багатьох європейських країн вже перейшли на каркасні будинки, технологія будівництва яких у нас називається канадської.

Різновиди каркасних будинків

Залежно від використовуваних матеріалів будинку розділяють на каркасно-панельні і каркасно-щитові. Загальна в цих двох технологіях то, що будинок грунтується на дерев'яному каркасі, який обшивається різними матеріалами.

Каркасно-панельне будівництво передбачає необхідність придбання кожного матеріалу окремо і облаштування утеплення і обробки в процесі будівництва.

У каркасно-щитовому будівництві використовуються щити заводського виробництва, які вже оснащені утеплювачем і не вимагають ніякої додаткової обробки, крім внутрішньої і зовнішньої декоративного облицювання стін.

Проекти каркасних будинків за канадською технологією розрахований на використання sip-панелей, які складаються з двох ОСБ плит з утеплювачем з пінополістиролу між ними. Плити виготовляються в заводських умовах і при замовленні готового домокомплект ви не тільки отримуєте міцний матеріал, але і повний комплект виробів, з готовими отворами під двері і вікна. Такий варіант може бути трохи дорожче, ніж якби ви збирали утеплювач і обшивку самостійно, але натомість заощадить час, який ви витратите на будівництво. До того ж панелі заводського виготовлення міцні (витримують поздовжнє навантаження до 10 тонн і поперечну - до 3 тонн) і довговічні (каркасні будинки, технологія будівництва яких передбачає використання СІП, можуть прослужити 80-100 років).


Переваги каркасних будинків

1.     Економічність. Крім економії витрат на саме будівництво, будинки, побудовані за канадською технологією, дозволять вам заощадити на опаленні, так як sip панелі мають дуже низьку теплопровідність.

2.     Короткі терміни будівництва. Канадська технологія дозволяє за кілька місяців побудувати і ввести в експлуатацію будинок.

3.     Будинок, побудований за канадською технологією, не потребує усадки, тому відразу після закінчення будівництва коробки можна приступати до установки дверей, вікон і обробці стін.

Для того щоб каркасний будинок дійсно прослужив довго, необхідна обробка каркаса антисептиком і просоченням, перешкоджає загорянню. Крім того, важливо правильно виконати зовнішню і внутрішнє облицювання стін, щоб вони були надійно захищені від вологи. Щоб термін експлуатації будівлі не був коротким, краще звертатися до професіоналів, які мають досвід роботи з таким видом матеріалів і досконало знають технологію.

Фундамент

Фундамент для каркасного будинку вибирається залежно і від проекту будинку, тобто його площі, кількості поверхів і, відповідно, ваги, і від типу грунту на ділянці. Якщо грунт хороший, то стрічкового або стовпчастого фундаменту буде досить, якщо ж грунт мулистий - краще використовувати плиткове підстава.


Покрівля

Тип даху в каркасному будівництві найчастіше зустрічається двосхилий або мансардний. Проте можливі і більш складні конструкції - залежно від обраного вами проекту. Матеріал, який слід використовувати для покриття даху також залежить від конструкції покрівлі і кута її нахилу. Це може бути і металочерепиця, і бітумний шифер, і покрівельна сталь, і азбоцементних шифер.

Як бачите, переваг у каркасного будівництва досить багато. Саме завдяки доступній ціні, довговічності і відмінним експлуатаційним характеристикам проекти каркасних будинків за канадською технологією є такими популярними.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!