Київ

+38 (097) 976-50-50

+38 (066) 876-50-50

Івано - Франківськ

+38 (097) 681-12-72

+38 (066) 649-40-22

Об'єктивний погляд: недоліки канадською технологією sip

Об'єктивний погляд: недоліки канадською технологією sip

Говорити про якісь недоліки матеріалу немає сенсу, адже багато що вирішує конструкція. Залежно від того, якою буде конструкція, можна, так би мовити, позбавити матеріал як від недоліків, так і від переваг. Наприклад, при правильному вживанні обробці навіть звичайний папір може бути міцною, а з цегли, який не горить сам по собі, можна побудувати легкозаймистий будинок. Все залежить не від кожного матеріалу окремо, а від їх комбінації і правильності використання. Але зараз мова йде про матеріали, що використовуються в канадською технологією.

Займистість

Найбільше суперечок крутитися саме навколо цієї якості дерева і всіх матеріалів, заснованих на ньому. Багатьох цікавить питання чому немає заборони на будівництво з горючих матеріалів. Все тому, що використання пожежобезпечного цегли або каменю не гарантує, що пожежа не виникне. Причиною загоряння, а також поширення вогню найчастіше служить не сама конструкція будинку, а то, що в ній знаходиться. Будь-яке приміщення житлового призначення заставлено різними предметами меблів і декору, більшість з яких не тільки легко спалахують, але і виділяє шкідливі випаровування в процесі горіння. Такі предмети в 10 разів частіше стають причиною виникнення вогню, ніж сама конструкція будинку, а також є причиною 90% випадків  смерті від чадних газів.

 У разі руйнівної пожежі дерев'яний будинок навіть краще цегельного, адже стіни згоряють і залишається лише фундамент. Якщо ж стіни цегляні, то відновленню вони не підлягають, так як внаслідок тривалого контакту з вогнем втрачають близько 60% своєї міцності. В такому випадку ви несете додаткові витрати за знесення старих стін і вивіз будівельного сміття до того, як зможете почати нове будівництво.

У випадках, коли руйнування не такі значні, і стіни можна відновити (постраждала тільки обробка), все-одно потрібно заново облаштовувати перекриття, каркас і покриття даху. Саме ці елементи і складають основну частину вартості будинку.

Щоб уникнути вкрай небажаних наслідків варто дотримуватися правил пожежної безпеки. Який би надійної не була стіна, а якщо у вас немає вогнегасника, то пожежа візьме своє. Саме тому необхідно дотримуватися всіх правил в процесі будівництва, а в подальшому запобіжні заходи при його експлуатації.

Хоча багато років вчені доводили, що продукти горіння деревини шкідливі для здоров'я людини, його все також продовжують використовувати не тільки в будівництві, але і для приготування їжі. У конструкцію SIP панелі входять дві ОСБ плити, виготовлені з деревної тріски. Вони мають той же клас вогнестійкості, хто і дерево, яке вже багато століть використовується в будівництві житлових будинків незважаючи на свою горючість - К3. Згідно з нормативами, матеріали цього класу можуть бути використані для будівництва блокованих одноквартирних житлових будинків.

Інша складова СІП - пінополістирол - лише на 2% складається з пального ПСБ-25 і на 98% з повітря. Теплова енергія, що виділяється пінополістиролом в процесі горіння, в 8 разів менше тієї, яку виділяє деревина, а температура, при якій він запалюється, практично в два рази вища за температуру спалаху дерева. В цілому СІП панелі підтримують горіння гірше, ніж деревина. Якщо ви не маєте нічого проти дерев'яних будинків, то канадські тим більше не повинні викликати у вас ніяких побоювань.

 

Що стосується шкідливих випарів під час горіння полістиролу ПСБ-25, то "фосгену" і тому подібних речовин він не виділяє. Стирол, що виділяється в процесі горіння ПСБ, має солодкуватий запах, який попередить вас про небезпеку. При цьому концентрація речовини в повітрі дійде до критичної точки тільки через півгодини, тобто часу на евакуацію буде більш ніж достатньо. У виробництві сучасних sip панелей часто використовується самозатухаючий пінополістирол ПСБ-С (SE). Цей утеплювач сам по собі не горить, а час його загасання при перенесенні вогню з іншого матеріалу не досягає і секунди.

Гризуни

Існує міф, що в будинках з сіп панелей велика небезпека того, що заведуться гризуни. Але практика показує, що ці чутки не виправдані. Такий метод будівництва використовується не тільки для зведення житлових будинків, але для влаштування складів, магазинів, офісів. При цьому не спостерігається щоб гризуни заселялися всередині конструкції. У будь-якому випадку залежить це скоріше від вмісту, ніж від будматеріалу.

  

Єдина проблема, з якою ви можете зустрітися - пошкодження утеплювача. Якщо гризуни все-таки знаходять лазівку в ваш будинок або інше приміщення, то гризти вони будуть саме утеплювач, який згодом втратить свої якості. Така небезпека в будинках з сіп панелей нітрохи не більше, ніж в утеплених цегляних будівлях. Щоб уникнути такої проблеми необхідно дотримуватися технологію і перекрити мишам доступ до шару утеплювача всередині панелі. Природно, миші будуть шукати тепле укриття, але зазвичай ОСБ-3 вони не гризуть. Якщо будинок побудований надійно, то максимум, що зроблять гризуни - сховаються від холоду під ним. З шкідників можуть завестися хіба що терміти, але така проблема в наших широтах не актуальна.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!