Каналізація в будинках з СИП панелей - особливості монтажу та поради з укладання
Якщо раніше будівництво будинків з СИП панелей вважалося чимось рідкісним і навіть в якійсь мірі екзотичним, то зараз ця технологія використовується дуже часто. Подібні споруди відмінно зберігають тепло, дозволяючи менше витрачати на опалення, економлять простір і швидко монтуються. Переваг насправді дуже багато, але є і деякі особливості, які враховуються при проектуванні і монтажі.
Прокладка системи каналізації та особливі вимоги до неї
Насправді, каналізація в будинках з СИП панелей прокладається так само, як і в інших будівлях. Але тут варто враховувати, що каналізаційні труби не можна заховати в стіні, як в цегляних або блокових будинках. Обов'язково потрібно обладнати зовнішній септик. Він необхідний для того, щоб там збиралися стічні води. Схему розташування каналізаційної траси і окремих труб потрібно скласти на етапі проектування будинку. Для цього варто скористатися послугами кваліфікованого сантехніка. Такі фахівці є в фірмі «Івгранбуд», вони гарантовано виконають роботу швидко і якісно. При проектуванні слід враховувати:
- Розташування всіх наявних службових коштів в системі каналізації.
- Кут необхідного нахилу кожної з труб.
- Місця для кріплення кожного елемента системи. При необхідності їх потрібно зміцнити.
Особливі вимоги пред'являють до головного службовому засобу - вертикальному стояку. Цей елемент необхідний для різкого припливу повітря під час змивання. Будинки з СІП панелей в кілька поверхів часто обладнають системою з атмосферним клапаном. Це дуже зручно, адже він перешкоджає виходу смердючих запахів з стічного каналу, а при змиві дає приплив повітря в зону скидання. Отже, вертикальний стояк повинен відповідати таким вимогам:
- Оголовок труби (верх) повинен знаходитися вище рівня гребеня даху як мінімум на півтора метра.
- Необхідно теплоизолировать ту зону стояка, яка проходить через горище.
Існує ряд чітких правил, яких необхідно дотримуватися при монтажі каналізації в будинках з СИП панелей. Вони допоможуть не тільки продовжити термін експлуатації до максимуму, але і створити естетичний вигляд розводки. Ці правила такі:
- Не допускати ніяких деформацій труб, будь то провисання, вигинання або ще щось подібне.
- Місця сполучень повинні бути дуже щільними, труби - висуватися на повну довжину.
- Кожен відрізок труби повинен обов'язково встановлюватися під потрібним кутом.
- Каналізаційна мережа монтується нерухомо, а кожна точка кріплення повинна забезпечувати надійне і міцне з'єднання.
Складнощі монтажу та слушні поради
Будинки з СІП панелей завжди створюються без використання силового каркаса. Для планування і оздоблювальних робіт це не грає істотної ролі і не створює труднощів. Але з каналізаційними системами вони можуть виникнути. Через недостатню міцність стін, неприємності можуть з'явитися при установці умивальників і безопорний настінних унітазів. Але все це легко вирішується, якщо на стадії створення проекту провести наступні дії:
- для умивальника: посилити місце кріплення силовим каркасом з бруса, які приймають все навантаження;
- створити спеціальну зону із залізобетону для кріплення настінного унітазу.
Якщо зробити все, як зазначено вище, то проблем з прокладкою каналізаційної системи не виникне. Але, щоб вона служила довго, працювала ефективно і була надійною, потрібно слідувати простим радам:
- Спроектувати будинок так, щоб системи водопостачання та каналізації знаходилися поруч. Такий варіант розташування полегшить обслуговування і подарує акуратний вигляд.
- Використовувати герметик і відмовитися від будь-яких тимчасових способів ущільнення.
- Стандартні матеріали для ізоляції, наприклад, цемент, не рекомендовані до використання, так як в цьому випадку неефективні.
- Краще купувати все компоненти (труби, фурнітуру) від одного виробника. Таким чином, у вас не виникне проблем з їх з'єднанням між собою.
Тепер вам зрозуміло, як правильно прокладати каналізацію в будинках з СИП панелей, на що звернути увагу і чого уникати. Але все ж не слід намагатися робити все самостійно - краще зверніться до фахівців. Компанія «Івгранбуд» завжди готова допомогти вам у будівництві будинку з СИП панелей в Києві або ж в іншому місті України. Якщо ви хочете побудувати свій будинок максимально швидко і якісно, то «Івгранбуд» до ваших послуг - тільки зателефонуйте!