Каналізація в будинках з СИП панелей - особливості монтажу та поради з укладання

Каналізація в будинках з СИП панелей - особливості монтажу та поради з укладання
Якщо раніше будівництво будинків з СИП панелей вважалося чимось рідкісним і навіть в якійсь мірі екзотичним, то зараз ця технологія використовується дуже часто. Подібні споруди відмінно зберігають тепло, дозволяючи менше витрачати на опалення, економлять простір і швидко монтуються. Переваг насправді дуже багато, але є і деякі особливості, які враховуються при проектуванні і монтажі.

Прокладка системи каналізації та особливі вимоги до неї

Насправді, каналізація в будинках з СИП панелей прокладається так само, як і в інших будівлях. Але тут варто враховувати, що каналізаційні труби не можна заховати в стіні, як в цегляних або блокових будинках. Обов'язково потрібно обладнати зовнішній септик. Він необхідний для того, щоб там збиралися стічні води. Схему розташування каналізаційної траси і окремих труб потрібно скласти на етапі проектування будинку. Для цього варто скористатися послугами кваліфікованого сантехніка. Такі фахівці є в фірмі «Івгранбуд», вони гарантовано виконають роботу швидко і якісно. При проектуванні слід враховувати:

 1. Розташування всіх наявних службових коштів в системі каналізації.
 2. Кут необхідного нахилу кожної з труб.
 3. Місця для кріплення кожного елемента системи. При необхідності їх потрібно зміцнити.Особливі вимоги пред'являють до головного службовому засобу - вертикальному стояку. Цей елемент необхідний для різкого припливу повітря під час змивання. Будинки з СІП панелей в кілька поверхів часто обладнають системою з атмосферним клапаном. Це дуже зручно, адже він перешкоджає виходу смердючих запахів з стічного каналу, а при змиві дає приплив повітря в зону скидання. Отже, вертикальний стояк повинен відповідати таким вимогам:

 • Оголовок труби (верх) повинен знаходитися вище рівня гребеня даху як мінімум на півтора метра.
 • Необхідно теплоизолировать ту зону стояка, яка проходить через горище.
Існує ряд чітких правил, яких необхідно дотримуватися при монтажі каналізації в будинках з СИП панелей. Вони допоможуть не тільки продовжити термін експлуатації до максимуму, але і створити естетичний вигляд розводки. Ці правила такі:

 1. Не допускати ніяких деформацій труб, будь то провисання, вигинання або ще щось подібне.
 2. Місця сполучень повинні бути дуже щільними, труби - висуватися на повну довжину.
 3. Кожен відрізок труби повинен обов'язково встановлюватися під потрібним кутом.
 4. Каналізаційна мережа монтується нерухомо, а кожна точка кріплення повинна забезпечувати надійне і міцне з'єднання.


Складнощі монтажу та слушні поради

Будинки з СІП панелей завжди створюються без використання силового каркаса. Для планування і оздоблювальних робіт це не грає істотної ролі і не створює труднощів. Але з каналізаційними системами вони можуть виникнути. Через недостатню міцність стін, неприємності можуть з'явитися при установці умивальників і безопорний настінних унітазів. Але все це легко вирішується, якщо на стадії створення проекту провести наступні дії:

 • для умивальника: посилити місце кріплення силовим каркасом з бруса, які приймають все навантаження;
 • створити спеціальну зону із залізобетону для кріплення настінного унітазу.
Якщо зробити все, як зазначено вище, то проблем з прокладкою каналізаційної системи не виникне. Але, щоб вона служила довго, працювала ефективно і була надійною, потрібно слідувати простим радам:

 1. Спроектувати будинок так, щоб системи водопостачання та каналізації знаходилися поруч. Такий варіант розташування полегшить обслуговування і подарує акуратний вигляд.
 2. Використовувати герметик і відмовитися від будь-яких тимчасових способів ущільнення.
 3. Стандартні матеріали для ізоляції, наприклад, цемент, не рекомендовані до використання, так як в цьому випадку неефективні.
 4. Краще купувати все компоненти (труби, фурнітуру) від одного виробника. Таким чином, у вас не виникне проблем з їх з'єднанням між собою.
Тепер вам зрозуміло, як правильно прокладати каналізацію в будинках з СИП панелей, на що звернути увагу і чого уникати. Але все ж не слід намагатися робити все самостійно - краще зверніться до фахівців. Компанія «Івгранбуд» завжди готова допомогти вам у будівництві будинку з СИП панелей в Києві або ж в іншому місті України. Якщо ви хочете побудувати свій будинок максимально швидко і якісно, ​​то «Івгранбуд» до ваших послуг - тільки зателефонуйте!
Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!