Київ

+38 (097) 976-50-50

+38 (066) 876-50-50

Івано - Франківськ

+38 (097) 681-12-72

+38 (066) 649-40-22

Об'єктивний погляд: переваги канадської технології sip

Об'єктивний погляд: переваги канадської технології sip

Канадська технологія sip вже довгий час користується популярністю в Америці і багатьох європейських країнах. За півстоліття розробки та вдосконалення цю технологію відпрацювали до найдрібніших деталей. Багато інформації щодо будівництва, проектування та експлуатації будинків, побудованих за канадською технологією, можна знайти в інтернеті як англійською, так і російською мовою.

У цій статті ви знайдете відповіді на багато які вас цікавлять і зможете розвіяти свої сумніви щодо цієї технології. Навколо цієї технології будівництва проводилося безліч досліджень, результати яких знаходяться у вільному доступі і їх можна легко знайти. Правда далеко не всі дослідження опубліковані російською мовою. Тому в даній статті ми постараємося відповісти на всі основні важливі питання.

Технологія

Технологію sip у нас називають канадської, хоча по суті це різновид панельного будівництва, адже споруджується будинок з виготовлених в заводських умовах панелей. Хоча часто з'єднуються ці панелі між собою за допомогою бруса, який і формує той самий каркас. Тому якщо ви і назвете цю технологію каркасної, то не помилитеся. У той же час, якісні SIP панелі мають настільки високу міцність, що з них спокійно можна будувати будинок без каркаса.


Сам по собі будинок з SIP панелей без каркаса здатний витримати і навантаження, створювану стінами, і навантаження від опадів, вітру, снігу, що лежить на даху. Але якщо побудувати будинок з цих панелей з каркасом, то він буде в 4-8 разів міцніше звичайного каркасного будинку, коли будується каркас і обшивається окремо ОСБ, утеплювачем і гіпсокартоном. Нерідко використовують СІП панелі і в цілях утеплення або для спорудження окремих частин будинку або внутрішніх стін і перегородок. Популярністю за кордоном користується також будівництво будинку з SIP на металевому каркасі, особливо якщо мова йде про багатоповерховому будівництві. По міцності дім із СІП панелей з каркасом з дерев'яного бруса робить будинок придатним для ремонту, тобто практично з необмеженим терміном експлуатації.

Добре побудовані будинки з СІП панелей витримують урагани, землетруси і навіть падіння дерев на дах будинку. За свідченнями мешканців Нампи (Айдахо, США) і Порт-Шарлотт (Флоріда, США), в яких були зафіксовані сильні урагани зі швидкістю вітру 120 і 225 кілометрів на годину, будинки, побудовані з СИП панелей, вціліли.

Переваги канадською технологією

  •         Теплоізоляція. Одне з головних переваг будинків з СИП панелей. Вони тепліше звичайних каркасних будинків, а також будинків з газоблоку, цегли або дерева.
  •          Економія. Такий будинок дозволяє значно скоротити витрати на обігрів в зимовий період і кондиціонування влітку.
  •          Швидкість зведення та оздоблення. Легкість матеріалів дозволяє здійснювати будівництво без застосування важкої техніки, а простота технології скорочує термін будівництва коробки будинку. Також будинок не дає усадки, тому оздоблювальні роботи можна проводити відразу ж після закінчення будівельних робіт.
  •          Якість. СІП панелі виготовляються в заводських умовах і тому їх якість значно перевищує самостійну збірку ОСБ і утеплювача, як при каркасному будівництві. Крім того, ймовірність зіпсувати матеріал в процесі будівництва мінімальна.
  •         Відсутність обмежень в будівництві через погодні умови. Будинки з СІП, зокрема на гвинтовому фундаменті, можна будувати в будь-який час року.


Традиційні матеріали, такі як цегла, камінь, газоблок і навіть дерево не мають настільки високого рівня енергоефективності. Витрати на опалення такого будинку однозначно будуть високими. З ростом цін на енергоносії питання вибору будматеріалів стало актуальним як ніколи. Адже власник будинку несе витрати не тільки на будівництво, а й на утримання будинку. Питання енергозбереження варто враховувати ще до початку будівництва - при виборі технології та матеріалів - адже утеплювати вже готовий будинок буде важче і дорожче.

Енергоспоживання традиційних будинків в наших широтах доходить до 300 кВт * год / м2 на рік. Це набагато більше, ніж прийнято європейськими нормами. Будинки, побудовані з цегли або пінобетону, потребують утеплення. Будинок з клеєного бруса, який значно тепліше цегельного, не забезпечує належного рівня теплоізоляції навіть при тому, що товщина стіни такого будинку відповідно до нормативів повинна становити 53 см.


Як приклад енергоефективного будівництва можна розглянути офіс датської компанії Rockwool, Building-2000. Шар утеплювача в ньому досягає півметра, що за рівнем теплопровідності дорівнює двом метрам клеєного бруса або трьом з половиною пінобетону. Енергоспоживання цього будинку становить 39 кВт * год / м2 на рік. Звичайно ж, варто враховувати, що середня температура січня в столиці Данії становить 0 ° С.

Клімат змінюється, ціна на енергоносії росте в зв'язку зі зростаючим споживанням - це призводить до вимушених заходів з утеплення будинків. Такі заходи призводять до втрат якості конструкції. Найчастіше утеплювачі мають досить високий рівень горючості, а також погано вентилюються і провокують появу цвілі. Власники квартир і будинків мають невеликий вибір - між різними видами утеплення. А ті, хто планує індивідуальне будівництво, можуть спочатку вибрати матеріали з низькою теплопровідністю і побудувати енергоефективний будинок.

Виготовлені в заводській умовах панелі sip не мають зазорів, так як склеюються під пресом. Цей матеріал можна порівняти ні з багатошаровим, а з однорідним, таким як дерево, цегла, камінь, пінобетон і інші. Хоча по теплопровідності ці матеріали не можна порівнювати. Щоб досягти того ж ефекту в каркасному будівництві збільшують шар утеплювача, що тягне за собою потребу в пристрої подвійного каркаса, а це задоволення не з дешевих. Дослідження, проведені в США довели, що стіна з СИП в півтора рази тепліше каркасної стіни, утепленою мінватою, аналогічної товщини. Причиною тому служить щільність матеріалу, а також схильність мінвати до усадки і втрати теплоізоляційних якостей. Також це зумовлено відмінностями вимог до якості матеріалу. Те, що у нас використовують для будівництва, в США або європейських країнах могли б вважати непридатним або бракованим.


Багато хто сумнівається чи варто вибирати канадську технологію sip в наших широтах. Звичайно клімат в країнах, де вона найчастіше використовується відрізняється від нашого. Але теплопровідність матеріалу це не змінює - він є унікальним термоизолятором. Тим, хто сумнівається, чи витримає такий будинок сильні морози, не завадить знати, що міжнародна полярна станція на Південному полюсі побудована також з них. При тому що середньорічна температура тут становить -49 ° С.

Крім вищевказаних переваг, будинки, побудовані за канадською технологією з sip панелей мають і інші вигідні відмінності, в порівнянні з традиційними. Завдяки тому, що стіни такого будинку досить тонкі, збільшується корисна площа в будові таких же параметрів. Також, за рахунок невеликої товщини стін, через отвори під вікна в приміщення потрапляє більше світла. У будинках з товстими стінами доводиться збільшувати розміри прорізів, щоб приміщення було достатньо освітленим. А збільшення вікон веде до великих тепловтрат.

Ще одним значущим відмінністю є швидка швидкість прогрівання будинку і здатність будинку довго зберігати тепло. Згідно з розрахунками, опалення будинку, побудованого з цегли, вимагає в 30 разів більшої витрати енергії, ніж опалення будинку з СИП. При цьому канадський будинок швидко прогрівається і зберігає тепло навіть при вимкненому опаленні. У морозну погоду температура повітря в такому будинку опуститься лише на пару градусів, якщо ви вирішите вимкнути опалення.



Витрати на пристрій такого будинку, значно нижче, ніж при будівництві з цегли, каменю, деревного зрубу або бруса. Обумовлено це доступною вартістю матеріалу, а також його легким вагою, що дозволяє використовувати неглибокий або свайно-гвинтовий фундамент. Якщо ж ви хочете заради зовнішнього вигляду обкласти будинок цеглиною, то це варто враховувати до пристрою фундаменту, адже він в такому випадку повинен бути ширше. Більш вигідним з точки зору фінансових витрат, а також з точки зору вибору зовнішнього вигляду матеріалу, є обробка фасадними панелями. Нерідко можна зустріти будинок з СИП панелей з обробкою вагонкою, що імітує клеєний брус або деревний зруб. Такий будинок буде теплим, доступним за вартістю і при цьому мати вигляд дорогого дерев'яної споруди.

Значну економію часу також слід зважати на при перерахуванні багатьох переваг цієї технології. Зведення коробки будинку може займати всього кілька тижнів. До того ж до внутрішнього оздоблення можна приступити відразу ж після закінчення будівництва, адже СІП будинок не дає усадки. Це помітно скорочує загальний термін будівництва будинку і підготовки його для комфортного життя. Помітно впливає на зручність користування і те, що в результаті зведення стін з СИП панелей, вони виходять ідеально рівними, що значно спрощує внутрішню обробку і скорочує витрату матеріалів на неї. Часто для внутрішньої обробки гіпсокартон кріплять безпосередньо до ОСБ плити, не використовуючи металевий профіль. У такому випадку між гіпсокартоном і стіною не утворюється повітряний прошарок, що позитивно позначається на пожежобезпеки, а також спрощує подальшу обробку щодо крихкого гіпсокартону.


Список достоїнств канадською технологією sip можна доповнити таким якістю матеріалу, а саме ОСБ плити достатньої товщини, як міцність. Наприклад, на ОСБ-3 товщиною 12 мм можна прикріпити важку полку, адже щоб висмикнути з неї шуруп потрібна сила не менше 130 кг, причому якщо тягнути по нормалі. А, як відомо, вага буде розподілятися таким чином, що шуруп буде тягнутися на зріз.

Якщо виконувати облицювання негорючими плитними матеріалами обробки, не залишаючи повітряного зазору між стіною і обробкою, то таку стіну можна прирівняти до кам'яної оштукатуреної по міцність і пожароустойчивости.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!