Проект будинку з СІП панелей - норми будівництва і правила

Проект будинку з СІП панелей - норми будівництва і правила

Коли ви приймаєте рішення побудувати приватний будинок, то перші питання, які виникають: з чого будувати і яка буде вартість? Найбільш вигідними по співвідношенню ціна-якість вважаються будови з СІП панелей. Подібне будівлю можна побудувати за пару місяців: воно добре зберігає тепло і вигідно по грошах. Але при проектуванні таких будівель необхідно дотримуватися тих же правил, які діють для цегельних і блокових.

Норми будівництва для каркасних будинків за канадською технологією

Якщо говорити про ділянку для будівництва в цілому, то його можна розділити на кілька зон: житлова, господарська, городньо-садові й зона відпочинку. Якщо городньо-садову зону можна розмістити, як вам зручно, то з будівлями ситуація не така однозначна. Для будь-яких будівель існують Державні Будівельні Норми. Створюючи проекти будинків з СІП панелей, їх потрібно обов'язково дотримуватися, щоб уникнути, в першу чергу, проблем з законом і судами. Вони стосуються кордонів, пожежної безпеки і відстані між будівлями. Розглянемо докладніше:

  1. Межі. Червону лінію від житлового будинку має відокремлювати 5 або 6 метрів, від огорожі сусідньої ділянки або проїзду - не менше 3-х метрів. Господарські будівлі не можуть перебувати ближче, ніж 5 або 6 метрів від червоної лінії або проїзду.
  2. Відстань між будівлями на ділянці. Господарські будівлі, компостну яму або ж вуличний санвузол від будинку має відокремлювати 15 метрів. Колодязі для фільтрації - 8-10 метрів, септик і вуличний душ - 5-8 метрів.
  3. Протипожежні норми. Споруди, в залежності від матеріалу стін і перекриттів, ділять на 3 категорії. І вже відштовхуючись від того, до якої категорії відноситься будова, визначають необхідну відстань. Будівлі з СІП панелей відносяться до 3-ї категорії, а тому від інших будівель їх повинно відокремлювати 10-15 метрів.

Цими нормами не можна нехтувати. Будь-які порушення можуть спричинити за собою штраф або навіть знесення споруди. Фірма «Івгранбуд» - професіонал у сфері будівництва. Тому, замовивши проект, а пізніше і зведення свого житла в «Івгранбуд», ви можете бути впевнені, що всі правила і норми гарантовано будуть враховані.

Створення проекту і правила будівництва будинків з СІП панелей

Будівництво починається з етапу проектування. Створивши креслення і провівши розрахунки, можна вибрати відповідні матеріали згідно вашим фінансовим можливостям. Проект може бути:

  • Типовий. Він розрахований на певний клімат, геологію і матеріали. Вносити невеликі коректування в нього можна (трохи розширити площу кімнати або кухні, додати санвузол), але в цілому - це шаблонний проект. Хоча, він обійдеться дешевше, ніж індивідуальний. Перевагою також є те, що в типових варіантах виключені технічні нестиковки, які часто виникають під час будівництва.
  • Індивідуальний. За таким проектом можливо реалізувати всі бажання замовника. При його складанні враховуються особливості земельної ділянки, розробляється особлива схема підключення до комунікацій, вибирається архітектурний стиль. Вартість при цьому зростає, але будуть дотримані всі ваші вимоги.


При виборі проекту враховують розмір будови з СІП панелей, планування, економічність, будівельні матеріали, а також енергоефективність. Будівництво відбувається за тими ж правилами, що й будівля будівель за іншими технологіями:

  1. Спочатку закладають фундамент, який в будинках за канадською технологією немає необхідності «саджати».
  2. Далі, зводиться коробка, монтуються покрівельні конструкції, і укладається дах.
  3. Після цього встановлюються вікна та вхідні двері.
  4. Проводиться зовнішнє оздоблення, влаштовується водосливная система, і прокладаються внутрішні комунікації.
  5. Завершальним етапом виступає внутрішня обробка.

Як стало зрозуміло, правила і норми для зведення будинків з СІП панелей практично не відрізняються від споруди конструкцій за іншими технологіями. Залежно від ситуацій, можна трохи відходити від правил, але краще узгодити це з досвідченим і професійним проектувальником. Такі фахівці є в компанії «Івгранбуд», і вони завжди будуть раді вам допомогти. Звертайтеся, і ви отримаєте проект будинку з СІП панелей з урахуванням всіх вимог і норм, а також ваших особистих переваг. Фахівці фірми також можуть виконати всі роботи по монтажу і обробці. Вам потрібно лише подзвонити і обговорити умови.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!