Київ

+38 (097) 976-50-50

+38 (066) 876-50-50

Івано - Франківськ

+38 (097) 681-12-72

+38 (066) 649-40-22

Проекти будинків з сіп-панелей: будівництво починається з проектування

Проекти будинків з сіп-панелей: будівництво починається з проектування

Будь-яке будівництво починається з етапу проектування. У вашій голові вже може бути «намальований» ідеальний будинок, але щоб він став реальністю, всі ідеї потрібно викласти у вигляді схем і креслень. Продумати весь пристрій будинку в дрібницях і деталях не так просто, як здається на перший погляд.

Проекти будинків з сіп-панелей можуть створюватися як на основі типових рішень, так і індивідуальних замовлень. Спілкування з архітектором - важливий етап перед початком будівництва, який займе досить багато часу. Навіть в ситуації, якщо ви виберете типовий проект, його все одно потрібно буде «зістикувати» з особливостями ділянки, території, підведенням комунікацій і т. д.


Починаємо з спілкування з архітектором

створення пректу для будинку з сіп-панелейПерша зустріч з архітектором, який спроектує ваш будинок, повинна проходити на довірчих нотах. Це своєрідна психологічна бесіда, в ході якої фахівець повинен якомога глибше зануритися в вимоги замовника, зрозуміти його уявлення про функціональність і зовнішній вигляд майбутньої споруди.

В процесі проектування будинку треба врахувати як формальні, так і індивідуальні побажання по «наповненню» будинку. До формальних вимог відносять поверховість, метраж, кількість кімнат, санвузлів, нежитлових приміщень, наявність терас і веранд і т. д.

Індивідуальні побажання завжди базуються на основі стилю життя сім'ї або людини. Для однієї сім'ї важливо, щоб з кухні було видно двір і грають діти. Для іншої людини вкрай важливим є те, куди виходять вікна вітальні. Саме ці моменти архітектор і його команда продумують на початковому етапі спілкування.


Етапи проектування будинку

Після першої зустрічі замовника і команди фахівців йдуть наступні етапи проектування та будівництва. Як правило, вони включають:

  • укладання договору;
  • складання технічного завдання;
  • створення індивідуального проекту;
  • розробка ескізу;
  • створення архітектурного і робочого проектів;
  • формування пакету документів і деталізованого кошторису.

Договір про співпрацю, в якому суворо прописані права та обов'язки сторін - це базовий документ, який потрібно підписати до початку робіт. Якщо ваш підрядник з якихось причин не хоче підписувати договір, це серйозний привід насторожитися і відмовитися від співпраці.

Складання технічного завдання - це база, з якої починається індивідуальне проектування будинку. В технічному завданні прописуються особливості розташування будинку, типу покрівлі, розміру веранд і терас, вікон і балконів, утеплювальної системи, інженерних систем і комунікацій. Почавши роботу над проектом будинків з сіп-панелей, варто заповнити досить об'ємну анкету, в якій прописуються всі ці нюанси.

Ескізний проект, як правило, висловлює лише загальну ідею, яку намагається реалізувати фахівець зі своєю командою. Він дає розуміння того, як будинок буде виглядати з зовні і всередині. Ескізне проектування дає можливість «притерти» побажання замовника з можливостями будівельників. Всі спірні моменти варто вирішити саме на цьому етапі.

У розробці архітектурного і робочого проекту бере участь кілька фахівців: проектувальники, інженери та конструктори. Участь замовника на цьому етапі все ще необхідна, але він набагато рідше повинен втручатися в процес.

Після цього замовник отримує кошторис проекту, а команда будівельників - пакет документів з інженерними та архітектурними деталями. Тільки після цього фахівці можуть приступати до своїх прямих обов'язків.

Надійний підрядник тісно контактує із замовником на кожному з етапів. Якісний і своєчасний зворотний зв'язок дає можливість продумати все на початковому етапі і задовільнити потреби замовника в повній мірі. Вибираючи підрядника, який буде зводити вам будинок за каркасною технологією, зверніть увагу на кілька моментів: відвідайте сайт компанії, оцініть досвід в каркасному будівництві, проаналізуйте відгуки інших клієнтів.

Якщо в штаті такої компанії немає архітектора або інженера-конструктора, це серйозний привід задуматися. Не соромтеся задавати питання, уточнюйте деталі - досвідчені фахівці лише надихнуться такою наполегливістю і зацікавленістю в успіху спільної справи.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!