Водостічні системи для будинків із сіп-панелей

Водостічні системи для будинків із сіп-панелей

Водостік, тільки на перший погляд, здається простою конструкцією, якою можна знехтувати. Насправді, це дуже важливий елемент, який дозволяє позбавитися струменів води, що стікають по стінах будинку. Це загрожує серйозними проблемами з житлом: стіни відволожуються, в приміщенні може з'явитися грибок. Будинки із сіп-панелей в Києві можуть не витримати такої ситуації. Тому монтажу водостоку потрібно приділити належну увагу.


З цієї статті Ви дізнаєтесь:

Навіщо встановлювати водостічну систему?
Типи водостічних систем
Як прорахувати параметри системи відводу води?

Навіщо встановлювати водостічну систему?

Це інженерне пристосування допоможе правильно відвести воду від будинку. Але це можливо тільки за умови правильного монтажу. Система складається зі спеціальних жолобків і каналізаційних труб, в які відводиться вода.

При правильному встановленні, система вбереже ваш будинок і цокольний поверх від руйнувань. Найчастіше від води, яка неправильно відводиться, починають страждати стіни. Саме вони приймають на себе перший удар. У будинках із сіп-панелей в Києві можна встановити різні типи водостічних систем. Найчастіше вони відрізняються матеріалом, деякі відмінності є і в принципі роботи.

Типи водостічних систем

Найпопулярніші різновиди систем для водостоку виготовляють з міцного пластику, оцинкованої сталі або міді. Всі три види мають як плюси, так і мінуси. Тому перед покупкою краще вивчити особливості кожного виду.

Пластик. Дуже практичний водостік, який має масу переваг:

  • Йому не страшна корозія;
  • Він легко витримує механічні фактори впливу, не гнеться і не деформується;
  • Термін експлуатації становить понад півстоліття;
  • Не боїться солей і лугів;
  • Не потребує фарбування.


Водостік для сіп будинку


Оцинкована сталь коштує трохи дешевше. Деякі власники будинків навіть самостійно виготовляють системи для стоку води зі звичайних сталевих листів. Раніше такі труби обов'язково фарбували, але сьогодні просто покривають полімерним матеріалом.


Водостік в сіп будинок


Мідь експерти називають найкращим матеріалом для організації системи відводу води. Мідь відрізняється великою довговічністю, вона буде служити Вашій родині вірою і правдою понад століття. Але з цим матеріалом потрібно бути обережним - з часом поверхня може почати іржавіти або змінювати колір.


Стічна система в сіп будинок


Як прорахувати параметри системи відводу води?


Перш ніж купувати і монтувати водовідведення, потрібно розібратися з деякими технічними параметрами, які впливають на ефективність роботи. В першу чергу, Вам потрібно визначитися з пропускною спроможністю. Для цього розрахуйте площу покрівлі і врахуйте площу жолобів, які будуть відводити воду.

Далі потрібно зайнятися складанням схеми розміщення водостоку. Цю документацію скласти самостійно без наявності відповідних знань і досвіду дуже складно. Тому краще замовити послуги фахівців. Вони точно прорахують і кількість потрібних жолобків, і їх діаметр, і розташування, вкажуть розміри.

Звертайте увагу на загальну стилістику будинку і матеріал, з якого виготовлено систему водовідведення. Якщо Ви постелили дорогу преміальну покрівлю, то пластикова система буде виглядати в такому будинку дивно. А ось в заміських будинках і на дачах пластикові версії будуть доречними.

Система відведення води складається з стандартного набору: кронштейнів, гаків, воронок, жолобів, трійників і хомутів. Якість кожної деталі важлива для забезпечення нормальної роботи всієї споруди.

Жолоби можуть мати різний діаметр і розмір, під них підбираються кронштейни, які кріплять жолобки до даху. Важливо, щоб по всій довжині жолоб мав однаковий діаметр. Це істотно спростить монтаж споруди. Кронштейни виготовляються з різних матеріалів, вони можуть мати як класичну, так і незвичайну гнуту форму.

Муфти дозволяють встановити ринви будь-якого розміру. Крім того, сучасні виробники пропонують власникам будинків спеціальне пристосування - кабель антілед, який захистить систему від намерзання льоду і снігу в зимову пору року. Вибираючи якісні матеріали для водовідведення, Ви можете бути впевненими в тому, що система буде працювати бездоганно за будь-яких погодних умов.

Потрібна консультація?
Ми детально розкажемо
про наші послуги, види робіт
та проекти!
Заявка успішно відправлена!