Зводимо будинок без помилок: 15 перевірених порад від забудовників
Вибрати хорошу земельну ділянку, правильно спроектувати майбутнє житло, закупити якісні матеріали, проконтролювати роботу підрядника - у власника майбутнього будинку є тисяча і одна задача, від вирішення якої залежить подальший комфорт життя. Щоб каркасний будинок з сіп-панелей був зручним, потрібно врахувати багато нюансів. Сьогодні ми ділимося з вами 15 перевіреними порадами від забудовників, на що звернути увагу, щоб звести будинок без помилок.
Етап підготовки
Помилки і «білі плями» на підготовчому етапі можуть дорого коштувати в майбутньому. Планування будинку, дозвільні документи, планування етапу будівництва і «розбивка» ділянки на блоки - приділіть увагу всім цим деталям.
Порада № 1. Про особливості підведення інженерних комунікацій до вашої ділянки краще дізнаватися в управляючих компаніях. Також на підготовчому етапі врахуйте такі моменти:
- геологічні проби допоможуть визначити склад грунту і глибину залягання грунтових вод - це полегшить адаптацію типового фундаменту під особливості місцевості;
- до укладення угоди дізнайтеся у сусідів все про обрану територію;
- зведення будинку на рівному рельєфі обійдеться дешевше, ніж на похилій місцевості, де доведеться встановлювати додаткові підпірні стінки;
- обгородити ділянку краще відразу ж після оформлення угоди;
- розплануйте, в якій саме частині на території будівництва буде складуватися сміття, де буде замішуватися бетон і проводитися інші будівельні роботи - це допоможе підтримувати порядок.
Створення проекту
Бажання заощадити, як свідчить жорстока правда життя, призводить до ще більших витрат. Тому замовляйте проект у перевірених компаній - це надійно і безпечно.
Порада №2. Будівництво має стартувати лише після того, як у вас будуть прописані і деталізовані всі розділи проектної документації.
Порада № 3. Бажання відремонтувати старий будинок «під себе» зазвичай пов'язане з величезними витратами. Будівництво абсолютно нової споруди, як правило, більш доцільно. Посилення і ремонт застарілих конструкцій, які підлягають знесенню, може обійтися набагато дорожче, ніж сіп-панелі і зведення будинку по каркасній технології.
Зведення будинку
Коли етап підготовки закінчено, проект на руках, будівельні матеріали закуплені, а надійний підрядник обраний - саме час почати етап будівництва.
Порада № 4. Хочете заощадити? Відмовтеся від цокольного поверху і віддайте перевагу напівпідвалу.
Порада № 5. Каркасна технологія дозволить в 2 рази заощадити на будівництві «коробки».
Порада № 6. Вибирайте простий двосхилий дах. Дахи з великою кількістю секцій і зламів з набагато більш високою ймовірністю будуть протікати.
Порада № 7. Якщо у вас запланований мансардний поверх, прослідкуйте, щоб товщина теплоізоляційного матеріалу була не меншою 250-300 мм.
Порада № 8. Вибирайте практичну і довговічну обробку фасаду - власники будинків радять тип штукатурки «баранчик» в білому кольорі. В такому випадку будинок не буде нагріватися, а фарба не вигорить. Враховуйте, що обробка «горизонтальний короїд» швидко забруднюється, накопичуючи пил в поглибленнях.
Порада № 9. Вирішивши облаштувати в будинку сходи, зверніть увагу на зручний кут нахилу - він не повинен перевищувати 30-40 °. Оптимальна висота ступенів - 15 см, проступ повинен бути шириною до 30 см. Краще вибирати двохмаршові, а не гвинтові варіанти.
Оздоблення внутрішнього простору
За порадами досвідчених забудовників внутрішню «мокру» обробку найкраще проводити влітку. Це захистить вас від появи цвілі і надмірної вогкості.
Порада № 10. Високі вікна - не найкращий варіант. Низьке підвіконня істотно обмежить вас під час купівлі незвичайного радіатора, а це додаткові витрати. Крім того, високі вікна полегшують доступ до отвору малюкам.
Порада № 11. Щоб склопакети забезпечили належний рівень теплозбереження, вся площа вікон в будинку не повинна перевищувати восьму частину площі підлоги.
Порада № 12. Прокладаючи електропроводку, подбайте про мережі для терморегулятора котла, телевізора, домофона та системи сигналізації. Кондиціонування і теплі підлоги краще спроектувати ще на початковому етапі, це заощадить вам гроші.
Порада № 13. Для комфортного життя в умовах суворих зим (якщо у вашій області вони не рідкість), встановіть резервний котел.
Порада № 14. Деякі експерти радять монтувати рубильники і автомати поза домом, щоб була можливість швидко знеструмити всі приміщення. Інакше ділянка мережі, що підходить до рубильника, завжди буде залишатися під напругою.
Порада № 15. Про висвітлення прибудинкової ділянки та фасаду краще подбати завчасно. Проводку для цих цілей потрібно прокласти заздалегідь, в іншому випадку - дроти будуть розташовуватися зовні будинку.
Зручний і комфортний будинок - це реалізація вашої мрії. Звичайно ж, не всі з представлених порад знадобляться саме Вам, але звернути на них увагу або хоча б уточнити інформацію у фахівців точно зайвим не буде.